Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

WomenLifestyle przedstawia – Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch!

Która z nas nie marzy o płaskim brzuchu? Pragnę Wam zaprezentować skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch. Bogatsza o doświadczenia na początku opowiem Wam o błędach jakie kiedyś popełniałam, a następnie podzielę się kilkoma prostymi trikami, aby cieszyć się efektami płaskiego brzucha.

Moje błędy:

  1. Brak diety. Na początku nie stosowałam żadnej diety, w momencie gdy schudłam i zaczęłam się zdrowo odżywiać, zaczęłam wiele czytać na ten temat , konsultować z trenerami personalnymi, a później dopuszczać do siebie myśl, że jednak podstawową zasadą jest to, że klucz do sukcesu złożony jest z 70% diety i 30% ćwiczeń.
  2. Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch wykonywałam w momencie, gdy moje mięśnie ukryte były pod znaczną ilością tkanki tłuszczowej. Jeśli masz nadwagę, albo masz sporo tłuszczyku na brzuchu to na początku powinnaś poświęcić swój czas na ćwiczenia cardio, dopiero później zabierz się za skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch.
  3. Niekontrolowany oddech. To był mój największy problem. Nie potrafiłam oddychać prawidłowo podczas ćwiczeń. Bardzo często nawet zapominałam o oddechu. Wiem, że to śmieszne, ale bardzo trudno było mi się przestawić, żeby wydychać powietrze w trakcie napinania mięśni.
  4. Monotonne ćwiczenia. Potrafiłam uczepić się jednego zestawu ćwiczeń i powtarzałam go dzień w dzień. I przyznam szczerze, że tym sposobem nie osiągnęłam żadnych efektów.
  5. Na początku jeśli masz zbyt dużą tkankę tłuszczową to zalecam codzienne bieganie. Jednak do tego trzeba się odpowiednio przygotować. Często pojawia się pytanie jak prawidłowo biegać? Ale to pokażę w innym dziale.

Drogie Panie mam nadzieję, że zapoznałyście się uważnie z moimi błędami i postaracie się ich unikać J.

PROSTE ZASADY, ABY MIEĆ PŁASKI BRZUCH:

  • ODDYCHAJ PRAWIDŁOWO

Podczas wykonywania tzw. brzuszków najważniejsze jest prawidłowe oddychanie. W momencie podnoszenia tułowia należy wykonać wydech, pamiętajcie, żeby wypuszczać powietrze ustami. Zakazane jest wstrzymywanie powietrza. Natomiast gdy wracamy do leżenia na plecach, czyli opuszczamy tułów, trzeba wykonać wdech.

  • ZWRÓĆ UWAGĘ NA NOGI

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy blokować nóg. Jest to bardzo często popełniany błąd przez wiele osób. Gdy podtrzymujemy nogi pod drabinką, ławką, czy nawet łóżkiem to wtedy angażujemy mięśnie biodrowo-lędźwiowe, a nie mięśnie brzucha. Tym sposobem nie osiągniemy zamierzonego celu. Także pamiętajcie żeby nie podtrzymywać nóg w momencie wykonywania ćwiczeń na mięśnie brzucha, ponieważ może to prowadzić do zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa. Nasze jędrne pośladki powinny być cały czas napięte.

  1. Patrz w górę. Głowa oraz szyja powinna być przedłużeniem tułowia, dlatego podczas wykonywania „brzuszków” powinnyśmy pamiętać, żeby patrzeć w górę, NIGDY przed siebie. Zastosuj się do tej zasady, jeśli chcesz uniknąć uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa.
  2. Ostatnia zasada. Podczas wykonywania brzuszków, postaraj się pamiętać o tym, aby plecy mieć wygięte w łuk w odcinku lędźwiowym.

Mam nadzieję, że po zastosowaniu tych kilku prostych zasad będziecie mogły latem cieszyć się cudownie wyeksponowanym ciałem. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to podzielcie swoimi spostrzeżeniami, na pewno wypróbuje je na sobie.

Powrót do kategorii Sport lub mapy witryny .