Ćwiczenia i sposoby na jędrne pośladki

Jędrne pośladki

Masz problem z pośladkami? Szukasz skutecznego ćwiczenia i sposobu na jędrne pośladki?

Która z Nas nie marzy o jędrnych pośladkach? Nie wiem dlaczego, ale uwielbiam tę część ciała i zwracam na nią szczególną uwagę. Z doświadczenia wiem, że podczas ćwiczeń bardziej skupiamy się na brzuchu, nogach, czy ramionach. Pośladki zostawiamy same sobie, tym samym popełniając olbrzymi błąd. Pośladki to część ciała, która wymaga naszej szczególnej uwagi. Poniżej przedstawię Wam proste, ale bardzo skuteczne ćwiczenia na pośladki, które możemy robić o każdej porze dnia i nocy w domowym zaciszu. Poza tym podpowiem Wam, jakie są domowe sposoby (i nie tylko) na pielęgnację pośladków, aby dodatkowo je ujędrnić. Jest to niezwykle ważny element, aby cieszyć się jędrnymi pośladkami.

Jak wykonywać ćwiczenia na pośladki?

– Pamiętajmy aby ćwiczyć jak najczęściej. Co 2 dzień byłoby idealnie.

-Staraj się w ciągu dnia jak najczęściej napinać pośladki: w pracy, w szkole, w samochodzie, na przystanku, czy nawet zmywając naczynia. Prosta czynność, nikt nawet nie spostrzeże, że coś takiego robimy, ale efekty będą zachwycające

– daj z siebie wszystko. Ćwiczenia są łatwe do wykonywania więc staraj się dać z siebie 200%

Ćwiczenie 1. Unoszenie nogi:

12650288_1028104223918052_534931452_n

Uklęknij, opierając dłonie na podłodze, zwróć uwagę na to, aby były one ułożone dokładnie pod barkami. Napnij pośladek i unieś ugiętą prawą nogę tak, aby stopa była w pozycji „flex”  a więc wraz z łydką powinna tworzyć kąt 90 stopni.. Wytrzymaj chwilę i opuść nogę, tak aby kolano było cały czas w powietrzu, nie podpieraj go o podłoże. Staraj się nie kołysać biodrami i pamiętaj o prawidłowym oddychaniu.

Ćwiczenie powtórz 10 razy najpierw jedną, potem drugą nogą.

  • Ćwiczenie z użyciem krzesła

12647727_1028104270584714_1534941902_n

Kładziemy się na plecach, pięty unosimy  i opieramy o krzesło, natomiast kolana lekko uginamy. Ręce ułóż w wzdłuż tułowia. Wyprostowaną prawą nogę unosimy do góry. Napinamy brzuch i pośladki, w tym momencie unosząc tułów tak wysoko, aby z udem tworzył linię prostą. Wytrzymujemy w tej pozycji 3-5 sekund i wracamy do punktu wyjścia.

Ćwiczenie powtarzamy 10 razy najpierw na jedną, potem drugą nogę.

  • Squat

To nic innego jak klasyczne przysiady. Te niezwykle proste ćwiczenie potrafi  zdziałać cuda.

Stań prosto w lekkim rozkroku. Pamiętaj, że głowa powinna być przedłużeniem kręgosłupa. Najlepiej znajdź jeden punkt przed sobą i spuszczaj o z oczu J Ważne jest aby wciągnąć brzuch, napinając tym samym mięśnie. Powoli uginaj kolana, wypychając biodra do tyłu. Aby zachować równowagę możesz mieć ręce wyciągnięte do przodu, jednak nie jest to kluczowy element. Istotne jest natomiast, aby kolana nie wychodziły poza linię palców u stopy. Kąt między udem a podudziem powinien wynosić 90 stopni. Następnie wracmy do pozycji wyjściowej.

Poniżej znajdziecie tabelkę z wyzwaniem, które trwa 30 dni J

12650765_1028104340584707_581207141_n

SQUAT CHALLENGE

12650484_1028104390584702_833234894_n

 

Te trzy ćwiczenia to oczywiście tylko moje ulubione propozycji.  W Internecie znajdziecie wiele propozycji, które na pewno Was zainteresują.

Jak mamy za sobą ćwiczenia to przejdźmy teraz do pielęgnacji. Oto kilka domowych sposobów na fajne ciałko.

1.Peeling cukrowy:

Najlepiej użyj cukru, który ma jak najgrubsze kryształki. Najlepiej użyj szklankę. Wsyp do niej ¾ cukru. Następnie powoli wlewaj oliwkę dla dzieci. Uważaj, aby nie użyć jej zbyt wiele. Wymieszaj wszystko bardzo dokładnie i gotowe. Jeśli lubisz olejki zapachowe. To polecam wlać ok. 5 kropelek olejku eterycznego. Zapach dostosuj do swoich upodobań. Ja uwielbiam kokos, albo pomarańczę.

Jest to niezwykle prosty sposób, aby zadbać o naszą skórę, nie tylko pośladków.

  • Peeling kawowy

Jest to opcja dla tych z nas, które lubią zapach kawy. Oczywiście jako zamiennik może posłużyć kakao, bądź cynamon.

  • Sposób przygotowania peelingu z kawy:

Fusy z kawy (ok. 4-5 łyżeczek)

Oliwka dla dzieci, niewiele ok.1 łyżki

Żel pod prysznic- ok. 1 łyżka

  • Peeling z cynamonu lub kakao

Cynamon/ kakao- 1 łyżka

Sól/cukier- 1 łyżka

Oliwka dla dzieci- 1 łyżeczka

Olejek eteryczny- kilka kropli

  • Bańki chińskie

Jest to nieco droższa wersja, ale efekty daje fenomenalne. Jest to idealny sposób dla osób, które walczą z cellulitem. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do masażu bańką chińska, należy oczyścić ciało w miejscu, w którym będziemy wykonywać zabieg oraz przy użyciu oliwki dla dzieci trzeba natłuścić te miejsca. Następnie wsysamy w te miejsce bańkę (wielkość ustalamy same, w zależności od rejonu, który masujemy) oraz kolistymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara wykonujemy zabieg.  Metoda polega na tym, że silikonowe i gumowe bańki zasysają skórę i podczas masażu rozbijają zalegający pod nią tłuszcz tworzący cellulit. Zabieg należy wykonywać najlepiej co 2-3 dni.

12647861_1028104490584692_1196481542_n

Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie ćwiczenia i sposoby na jędrne pośladki pomogą Wam zadbać i ujędrnić pupę. Jeżeli znacie sprawdzone i dobre sposoby jędrne pośladki to proszę podzielcie się swoją wiedzą o doświadczeniami.

Powrót do kategorii Sport lub mapy witryny .