Jak przyspieszyć metabolizm

jak przyspieszyć metabolizm

Zadajesz sobie pytanie – jak przyspieszyć metabolizm?

Masz bardzo powolną przemianę materii? Męczysz się niezmiernie. Mimo to dalej walczysz? Udowodnię Ci, że jeśli zmienisz swoje nawyki żywieniowe oraz zastosujesz kilka prostych zasad i poświęcisz chwilę w ciągu dnia, aby wprowadzić ćwiczenia do swojego życia codziennego to na pewno przyspieszysz swój metabolizm. Jak przyspieszyć metabolizm?

  1. Odpowiednie nawodnienie

Najważniejsze jest, aby w ciągu dnia zażywać odpowiednią ilość płynów. Zakłada się, że powinno się wypijać ok. 2 l wody niegazowanej dziennie. Jako zamiennik idealnie sprawdzi się również zielona lub czerwona herbata. Pamiętajmy, że trzeba raz na zawsze pożegnać  gazowane napoje, czy soki, które nie są ani zdrowe, ani nie pomagają w utrzymaniu idealnej sylwetki, czy zrzuceniu kilku kilogramów. Zrezygnuj z gazowanych napoi i kolorowych soków, zastąp je wodą niegazowaną i herbatą zieloną lub czerwoną, a na pewno w szybkim czasie zobaczysz różnicę.

  1. Owoce i warzywa

Owoce i warzywa są bardzo ważne w naszej diecie. Zawierają dużo błonnika, przy czym są mało kaloryczne oraz potrzebujemy dużej dawki energii, aby je strawić. Powinniśmy zjadać ok. 70 dkg warzyw, przy czym 30 dkg może być w postaci surowej, reszta w gotowanej. Warzywa znacząco poprawiają perystaltykę jelit.

  1. Jedz regularnie

Jest to bardzo ważna zasada, wiem, że czasem jest to bardzo trudne, ale postarajmy się ustalić godziny posiłków w takich porach, aby nie kolidowały z naszymi innymi czynnościami. Najlepiej jeść  5 posiłków dziennie. 3 główne i 2 przekąski. Ja osobiście jem 4 posiłki dziennie i ten system u mnie działa idealnie, jednak robię to regularnie i to jest główny powód, dzięki któremu znacząco poprawiłam swój metabolizm.

  1. Używaj przypraw

Czosnek, imbir, majeranek, oregano, bazylia, cynamon to tylko część z przypraw, które mają zbawienny wpływ na poprawę naszego metabolizmu, albowiem  pobudzają wydzielanie kwasów w żołądu, które wspomagają trawienie. Z przypraw staraj się unikać soli, ponieważ zatrzymuje ona wodę w organizmie, przez co możemy nie odczuwać zamierzonych efektów. Oczywiście wszystko jest dla ludzie. Mała ilość soli nikomu nie zaszkodzi, ale lepiej znaleźć jakiś zamiennik.

  1. Aktywność fizyczna

To naprawdę złoty środek na przyspieszenie metabolizmu. Wystarczy 3 razy w tygodniu poświęcić co najmniej 30 minut na ulubiony sport ( na można robić to przez zabawę integracyjną ) a na pewno z czasem zauważymy efekty. Bieganie, jazda na rowerze, a może pływanie? To tylko część propozycji, ale jeśli nie masz możliwości, bądź nie lubisz spędzać czasu na świeżym powietrzu to świetnie sprawdzą się dla Ciebie ćwiczenia w domu. W Internecie można znaleźć bardzo dużo filmików z gotowymi zestawami ćwiczeń.

Jeżeli udało Wam się przyspieszyć metabolizm ( chlorella ) oraz znacie jakieś inne rozwiązania to liczę na to, że podzielisz się swoimi doświadczeniami.

Powrót do kategorii Zdrowie lub mapy witryny .