Jak skontaktować się z pomocą drogową? Gdzie jej szukać?

auto pomoc

Komu potrzebna jest pomoc drogowa ?

Nikt nie jest jasnowidzem i nikt nie może się czuć w 100% bezpieczny na drogach. Bywają sytuacje w takie jak wypadki, kolizje czy inne losowe zdarzenia w których nawet nie musimy być winowajcami. Zwykły wyjazd rodzinny do np. centrum handlowego, albo na rozrywki typowo rodzinne może się zakończyć między innymi przebitą oponą.

Życie pisze różne historie, a my nie zawsze możemy zrobić wszystko sami. Często trzeba się posiłkować pomocą drogową. Tego typu działalności jak np. http://kglogistyka.pl zazwyczaj są dostępne całodobowo we wszystkie dni tygodnia. Jeżeli nie możemy zrobić czegoś sami to na pewno szukać pomocy możemy w ludziach na co dzień się obracających w tego typu zdarzeniach.

Działalności związane z pomocą drogową udostępniają nam, potrzebującym, w jak najszybszym czasie nie tylko swoją wiedzę, doświadczenie,  ale przede wszystkim lawetę. Osoba udzielająca nam pomocy będzie w stanie odholować nasz samochód w bezpieczne miejsce, usuwając tym samym zagrożenie drogowe jakie niewątpliwie stwarzamy stojąc gdzieś na jezdni.

Ile może kosztować usługa związana z pomocą drogową?

Wstępna wycena następuje zaraz po wykonaniu telefonu,  po połączeniu się z koordynatorem. Koordynatora zadaniem jest wysłanie w dane miejsce najbliżej znajdującej się lawety tak, aby w jak najkrótszym czasie zlikwidować problem.

Na cenę wpływa wiele czynników. Przede wszystkim adres zdarzenia odgrywa kluczową rolę, następnie miejsce w którym znajduje się aktualnie nasz pojazd, rodzaj awarii, jaki wypadek miał miejsce.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań koordynator zaproponuje nam cenę, na którą oczywiście nie musimy się zgadzać. Jeżeli natomiast pozytywnie rozpatrzymy propozycję, to praktycznie natychmiastowo zostanie do nas wysłany pojazd z zadaniem udzielenia nam niezbędnej pomocy drogowej.

Na co możemy liczyć? Jaką pomoc możemy uzyskać?

Pomoc drogowa udostępnia szeroką gamę usług. Między innymi możemy liczyć na holowanie samochodu, wyciąganie z wody, błota i innych trudno dostępnych miejsc. Często spotykane są mało niebezpieczne incydenty typu wymiana koła, czy dowóz paliwa we wskazane miejsce.

Wypadki chodzą po ludziach, często wydaje się, że nic nam nie grozi do momentu w którym staniemy się członkiem danej kolizji, wypadku czy jakiegoś całkiem losowego zdarzenia. Wtedy warto być przygotowanym i wiedzieć jak sobie poradzić z zaistniałą sytuacją.

Jeżeli nie masz zapisane sobie numerów do osób zajmujących się usługami z zakresu pomocy drogowej, a spotka Ciebie jakieś nieszczęście na drodze z którym nie będziesz umiał/umiała sobie poradzić to nie wszystko stracone!

Internet i wyszukiwarka Google w dzisiejszych czasach umożliwia nam pozyskanie informacji kontaktowych do lokalnych działalności związanych z pomocą drogową. Wystarczy posiadać telefon oraz Internet. Problemy pojawić się mogą w momencie kiedy nie posiadamy wyżej wymienionych rzeczy. Pamiętać należy również o tym, że to ktoś inny, znajomy może sprawdzić nam lokalne oferty pomocy drogowej i podesłać po prostu numer telefonu.

Licz na pomoc drogową bez względu na dzień i godzinę.

Działalności związane z usługami pomocy drogowej dostępne są w zdecydowanej większości całodobowo w każdy dzień tygodnia. Pracownicy takich miejsc doskonale sobie zdają sprawę z tego, że wypadki chodzą po ludziach w różnych porach dnia czy nocy.

Na co liczyć możemy dzwoniąc i sprowadzając pomoc drogową?

Nie ma co się śmiać, ale częstym problemem z którym spotykają się pracownicy pomocy drogowej jest np. otwieranie samochodu, kiedy ten przymarzł i użytkownik samochodu nie ma pojęcia w jaki sposób sobie poradzić z tym problemem. Następnym incydentem, który przytrafia się ludziom to brak paliwa, a kierowca stoi np. na autostradzie – pomoc drogowa w tym momencie może również gwarantować dowóz paliwa we wskazane miejsce przez Klienta. Kolejną bardzo ciekawą kwestią jest wymiana koła lub kół również gdzieś na trasie jak i na własnych posesjach.

Pomoc drogowa jak sama nazwa wskazuje świadczy pomoc związaną z naszymi samochodami, możemy liczyć na dosłownie wszystko co ma związanie jakiekolwiek z problemami, które napotkamy na drodze.

Jeżeli pojazd ulegnie jakiejś kolizji to pomoc drogowa wykonuje praktycznie zawsze holowanie. Holować twój samochód może do wskazanego przez klienta warsztatu lub samemu zaproponować pewne miejsce i rozwiązanie, które nie tylko w tym momencie rozwiąże problem jakim jest samochód na drodze. Pomoże nam również w dalszych wydarzeniach z którymi będziemy musieli sobie w jakiś sposób poradzić.

Pomoc drogowa to również transport!

Często spotkać można się również z usługami transportowymi, które oferuje dana pomoc drogowa. Masz np. samochód, który stoi, nie można go uruchomić i chcesz go usunąć? Nie wszystkie, ale zazwyczaj możemy również liczyć na takiego typu usługi transportowe. Przewóz z miejsca „A” do miejsca „B” danego pojazdu.

Powrót do kategorii dom  lub mapy strony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz