Rodzaje farb – zastanawialiście się kiedykolwiek jakie występują?

Wiadro z farbą

Niektóre farby nie wymagają specjalnego przygotowania, gruntowania, mogą być kładzione na powierzchnie nie do końca gładkie. Jedną z takich farb do tego dobrych jest farba strukturalna.

Ważną kwestią poza wyborem farby są pędzle i wałki, które sobie przygotowujemy do pracy. Odpowiednia grubość i długość włosa. Poza wyborem narzędzi pracy, pamiętajmy o zabezpieczeniu podłóg, mebli, elektroniki. Po co tracić potem czas na czyszczenie od farby tych rzeczy?

Czas na rodzaje farb… Chcielibyśmy przedstawić Wam cztery propozycje:

Na początek farba tablicowa.  Tego typu farba nadaje powierzchni efekt tablicy po której możemy pisać kredą. Często farba tablicowa jest używana w pokojach małych dzieci, które lubią mazać kredkami czy kredą wszystko i wszędzie. Oszczędzaj czas i zdrowie zastosowując u dzieci w pokoju takie dobre, skuteczne rozwiązanie.

Kolejną farbą o której należy wspomnieć to farba magnetyczna. Spotykana często w nowocześnie urządzanych mieszkaniach. Powierzchnia pokryta farbą magnetyczną posiada właściwości magnetyczne, które dają możliwość przyczepiania różnych przedmiotów.

Na samym wstępie poruszaliśmy wątek farby strukturalnej. Czas trochę przybliżyć jej opis. Jest to farba, która potrafi pokryć pewne niedoskonałości naszych ścian. Często stosuję się ją na podłożach słabo przygotowanych pod malowanie co czyni ją jedną z najpopularniejszych. Sprawdza się bardzo dobrze na betonie, gołych tynkach, również malując innego typu powierzchnie.

Na sam koniec pozostawiliśmy sobie farbę perłową. Charakteryzuje ją zawartość jaką ma, czyli kryształki piasku oraz metaliczne pigmenty. Znajduje swoje zastosowanie owa farba we wnętrzach, gdzie oczekujemy od ścian czegoś więcej niż tylko koloru. Nadaje często wrażenie świecącej ściany, podłoża.

Powrót do kategorii dom  lub mapy strony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz