Wykończenie wnętrza mieszkania – od czego zacząć

Mieszkanie przed remontem

Zastanawiamy się niezależnie od wielkości remontu mieszkania od czego zacząć, jak się dobrze do takich prac przygotować. Logistyka przy tego typu zabiegach jak remont wnętrza naszego domu to bardzo ważna kwestia.

Przydałoby się na dobry początek oddzielić priorytetowe zadania od tych, które mogą być wykonane na końcu w razie gdyby miały nam się przytrafić jakieś losowe wypadki, nie zwiąże to nam rąk. Następną kwestią jest ustalenie budżetu pieniędzy jaki chcemy na wszystkie te prace przeznaczyć.

Warto się zastanowić co tak naprawdę potrzebuje gruntowego remontu, co zmiany, a co tylko delikatnego odświeżenia. Kolejnym krokiem jest ustalenie kolejności wykonywania prac, tak żeby nie przedłużać w nieskończoność remontu, tylko dlatego bo coś można było zrobić wcześniej a coś później. Brać trzeba pod uwagę również to, by nie zniszczyć czegoś co już zrobiliśmy tylko dlatego , ponieważ coś innego miało być zrobione wcześniej.

W takim razie od czego zacząć?

Prace związane z instalacją elektryczną, wykończenia ścian, które często się z tym wiążą to rzeczy od których warto rozpocząć remont oczywiście jeżeli jest taka potrzeba. Odświeżanie wnętrza może poczekać i zostać wykonane na samym końcu.

Po ustaleniu prac jakie chcemy wykonać, czas przyjdzie na narzędzia, akcesoria oraz materiały bez których nie zaczniemy. Przy zakupie potrzebnych materiałów dobrze jest mieć wyliczoną powierzchnię w metrach kwadratowych, żeby móc sprawnie przeliczyć sobie ile danych materiałów będziemy potrzebowali. Takie podejście zlikwiduje problem jakim jest bieganie w trakcie remontów do sklepów budowlanych i dokupywanie po raz kolejny materiałów.

Pamiętaj, że 10-15% więcej materiałów należy kupić, ponieważ błędy jakie popełnimy my, czy ekipa budowlana zajmująca się remontem może wymusić zużycia większej ilości. Tyczy się to materiałów takich jak np. panele podłogowe, farba do ścian itd. Pamiętaj o taśmie klejącej i foliach, żeby uniknąć tracenia czasu na czyszczenie po tego typu pracach, szczególnie malowniczych.

Jak już wszystko zaplanujemy, zobaczymy ile do wykonania jest prac, zdecydujemy czy jesteśmy w stanie tak na dobrą sprawę wszystko wykonać dobrze to czas przejść do podjęcia kolejnej decyzji. Czy podjąć się temu wszystkiemu samemu, czy jednak zlecić to danej firmie budowlanej? Może zrobić część samemu, a część zlecić? To są już subiektywne kwestie z którymi pozostawiamy Was samych.

Powrót do kategorii dom  lub mapy strony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz