Jaki wybrać styl wnętrza?

Remont na pierwszym piętrze

Nie masz pomysłu na wystrój wnętrza? Mamy nadzieję, że dzięki naszym sugestią znajdziesz pomysł na urządzenie własnego mieszkania. Poniżej postaramy się w skrócie przedstawić kilka styli.

Angielski wystrój wnętrza

Na początek zacznijmy może od „stylu angielskiego”. Styl angielski charakteryzuje się wnętrzem które nie powala. Jest to wnętrze miłe, sprawiające wrażenie bardzo przytulnego ukierunkowane do rodziny. Często może być kojarzone ze starszym pokoleniem, ponieważ nie ma w takim wnętrzu nowości technologicznych czy też rozwiązań nowoczesnych związanych z meblami. Znajdziemy w nim obrusy, koronki, czyli coś co przypadnie do gustu naszym dziadkom. Pamiętajmy, że są ludzie również młodsi którzy bardzo chętnie patrzą na tego typu wystrój. Dlaczego? Ponieważ z angielskim stylem kojarzy im się prostota i klasyczny wygląd mieszkania rodzinnego. Znajdziecie Państwo ciekawe dodatki.

Kolonialny styl mieszkania.

Jak sama nazwa wskazuje kolonialny styl za czerpał pewne wzorce z kolonii. Świat zachodu uznał, że pewne rozwiązania bardzo odpowiadały im i zaadaptował je w swoich domach. Czym się charakteryzuje? Jest to mieszanka stylu wiktoriańskiego z elementami wywodzącymi się z Azji oraz Afryki. Ciężkie, duże drewniane meble z drzew gatunkowo wywodzących się z egzotycznych rejonów naszej planety. Wszystko ozdobione małymi elementami wkomponowanymi w resztę wystroju.

Styl loft – nowoczesne rozwiązanie

Wystrój wnętrza według stylu loft jest bardzo nowym pomysłem. Są to duże i przestronne pomieszczenia. Nie posiadają specjalnie drogich akcentów, należałoby je bardziej kojarzyć z prostotą i małą liczbą mebli, dekoracji – minimalizmem. Często w tym stylu możemy się spotkać z ścianami ceglastymi, kojarzącymi się nam z jakimś budynkiem przemysłowym. Gdy dodamy do tego wszystkiego nowoczesne meble to uzyskamy powalający efekt. Bardzo często mieszany jest ze stylem nowoczesnym, prawdopodobnie dlatego, bo jest jego gałęzią.

Ekologiczne rozwiązanie? Tak! To styl eko!

Styl ekologiczny bazuje jak sama nazwa wskazuje na ekologii. Mieszkanie kształtowane w tej odmianie wystrojów jest na miejsce w którym czujemy się zintegrowani z naturą, przyrodą. Motywem przewodnim oczywiście w takim wypadku musi być drewno. Aranżacja bazuje na prostocie, rozwiązaniach które nie kojarzą się z niszczeniem środowiska i jego zaśmiecaniem.

Powrót do kategorii dom  lub mapy strony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz