Pomysł na ocieplenie wnętrza mieszkania

Remont mieszkania

Na pewno każdy z nas miał w swoim życiu takie momenty kiedy siedząc w mieszkaniu było mu po prostu jakoś zimno, rzecz jasna chodzi tutaj o wystrój wnętrza mieszkania, a nie o odczuwaną temperaturę. Jak sobie z takim problemem poradzić? Wiadomo, że najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby po prostu rozkręcenie ogrzewania w takim stopniu jakie będzie nas zadowalać. Nie wszyscy chcemy jednak wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze. W tym momencie pojawia się pytanie – Jak ocieplić wnętrze bez wydawania ogromnych pieniędzy?

Często możemy spotkać wśród swoich znajomych związki w którym to 1 osoba lata po mieszkaniu na samej koszulce, a druga przesiaduje pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Chłodne, często zimne wnętrze wpływa negatywnie na nas. Czujemy mniejszy zapał do pracy, nie chce nam się ruszać. Emocje które przekazujemy w chłodnie wyglądającym mieszkaniu są na pewno inne niż jakbyśmy żyli w przytulnym, cieplej wyglądającym wnętrzu.

Zacznijmy może od podłogi…

Miękkie, delikatne, często dość puchowe rodzaje podłóg, od wykładziny po dywany sprawiają wrażenie bardziej przytulnego mieszkania/pomieszczenia. Chodząc czy to na bosaka, czy w samych skarpetkach po takim dywanie czujemy się lepiej, cieplej niż po np. gołych panelach drewnianych.

Meble..

Idąc wyżej trzeba poruszyć kwestię mebli. Zastąpienie tradycyjnych krzeseł pufami jak wykazała ankieta przeprowadzona przez nasz portal ma pozytywny wpływ na odczuwane ciepło wnętrza mieszkania.

Nie zapominajmy o poduszkach! Często nasze sofy stoją bez żadnej poduszki czy narzuty. Koc często można wykorzystać jako narzutę na sofę. Ma bardzo pozytywny wpływ na wygodę siedzącej lub leżącej na nim osoby.

Meble drewniane, w jasny odcieniach super komponują się z puchowymi elementami w naszych wnętrzach. Nie unikajmy drewnianych ram luster, obrazków czy po prostu półek na ścianach.

Kolory, kolory i jeszcze raz kolory!

Bez ciepłych kolorów nie mamy o czym myśleć ocieplając nasze mieszkania, domy. Jasne, ciepłe kolory z akcentami książek na półce. Zapachowe świecie czy lampka gdzieś w rogu pomieszczenia zapalona wieczorem. Te wszystkie elementy grają ze sobą w taki sposób, że gorąca herbata i dość przygnębiający nastrój powinny w końcu ustąpić.

Powrót do kategorii dom  lub mapy strony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz