Zdjęcia w domu

Dom - Nieruchomości na wsi

Nie musisz jechać na Jamajkę, w Alpy czy do Paryża. Fajne zdjęcia można zrobić, nie wychodząc z domu. Dodatkowo nie potrzebujesz nawet lustrzanki…smartphone wystarczy.
Można dostrzec świetne kadry w każdym miejscu. Nawet fotografowanie tego, co jesz to dobra okazja do ćwiczenia „bystrego oka”. Nie ruszając się z pokoju, możesz fotografować wszystko, zwłaszcza po to, by umieścić fotkę na portalu społecznościowym.

Nowe profilowe

Ileż to czasu każdy z nas poświęca, by zrobić dobre zdjęcie na facebooka, instagrama i snapchata. Wtedy wszystko musi być idealne, łącznie z godziną dodania.
Kiedy fotografujemy siebie, to zazwyczaj ten precedens zajmuje nam godziny, pomijając już stanie przed lustrem i wybieranie idealnej pozy jeszcze bez aparatu. Gdy szybko chcemy podzielić się ze znajomymi dzisiejszą „dobrą twarzą” to szybko łapiemy za telefon. Standardowe „selfie” w lustrze czy użycie przedniego aparatu w telefonie wcale nie jest takie proste. Mina nie ta, włosy się nie ułożyły… A gdy już myślimy, że się udało, to zauważamy w tle nieproszonego drugoplanowego bohatera. Wniosek? Całą akcję zaczynamy od nowa.
Na szczęście, robiąc zdjęcie w domu mamy czas, by całość odpowiednio przemyśleć i zrealizować. Do wykonania świetnego zdjęcia portretowego wcale nie potrzebujemy studia tudzież drogiego sprzętu oświetleniowego. Światło dzienne działa cuda! Zdjęcia przy oknie najlepiej wykorzystają promienie słoneczne- wtedy możemy osiągnąć prawie profesjonalne naświetlenie. Używając niskich czułości, wyłączając lampę błyskową albo rozpraszając błysk przez białą kartkę, możemy otrzymać nietuzinkowy efekt. Wystarczy tylko zapamiętać, by nie robić zdjęć pod światło. Czasem wystarczy też przednia kamerka- na snapchata i instagrama będzie jak znalazł.

Masterchef

Zdjęcia w domu to bardzo często ujęcia naszych pełnych talerzy. Oczywiście jedzenie musi być „fancy”, by zgarnęło odpowiednią ilość polubień. Umiesz gotować? Świetnie! Zdjęcia posiłków- martwa natura- to nie tylko próba lansu. Jest to jeden z najkorzystniejszych momentów do nauki robienia coraz lepszych ujęć. By nie tylko posiłek wyglądał apetycznie, ale też całokształt, to warto pamiętać o wyrazistych, nasyconych kolorach (oczywiście bez przesady). To tak jak w sklepie- barwy są najistotniejsze. Odbiorca musi zawiesić na nich oko. Wiąże się z tym żywa kolorystyka, która de facto przyciąga. Na talerzu masz piękny posiłek? Uwiecznij to! Może kiedyś będziesz się mógł tym pochwalić- kucharz i fotograf w jednym. 🙂

Mój przyjaciel pies

Nie ma nic lepszego niż zdjęcia zwierzaków. Internet jest przepełniony ujęciami śpiących kotów, bawiących się psów albo jedzących króliczków. Zdjęcia w domu to idealna okazja do uchwycenia nawet tych najprostszych i najbardziej prozaicznych momentów, które już jako wywołane są piękną pamiątką. Bawiący się zwierzak to kolejna lekcja dla początkującego fotografa- zdjęcia w ruchu. Na pewno jest to jedna z trudniejszych form, ale dla chcącego – nic trudnego! W lustrzance można wykorzystać nie tylko manualne ustawienia (co jest najkorzystniejsze), ale są też odpowiednie opcje, które same dopasują całość, by szybko uchwycić poruszający się obiekt.

Widok z okna

Masz piękny widok z okna? Wykorzystaj to! Możesz robić to samo ujęcie o różnych porach, a efekt będzie niesamowity! Poćwiczysz nie tylko uzyskiwanie interesującego ujęcia, ale też pokażesz innym to, co Ty widzisz. To ćwiczenie nauczy Cię również, w jakich godzinach natura wygląda lepiej/gorzej. Próbuj, działaj- połączenie takich zdjęć może być świetną fototapetą.

Masz tyle okazji do ćwiczeń- wykorzystaj je. Bezproduktywne siedzenie wcale nie pomaga. Zdjęcia w domu mogą być nie tylko sposobem na nudę, ale i początkiem przygody z fotografią.

Powrót do kategorii Fotografia lub do mapy strony .