Zalety implantów zębowych

Sposób na fajne zdjęcie

Implanty zębowe są jednym ze sposobów na załatanie braków w jamie ustnej. Są często wybieraną opcją, ponieważ posiadają bardzo wiele zalet.

Komfort i estetyka

Implant zębowy niemalże nie różni się od prawdziwego zęba. Przede wszystkim tak naprawdę nikt nie potrafi rozpoznać, że określona osoba go posiada. Oprócz tego sam jego właściciel po jakimś czasie przestaje odróżniać go od zębów prawdziwych. Również higiena takich implantów nie różni się od zębów prawdziwych. Ich czyszczenie nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych środków. Wystarczy tak naprawdę użycie szczoteczki i pasty do zębów. Jest to więc bardzo komfortowe i dobrze wygląda.

Zapobieganie zanikowi kości

Bardzo ważne jest również to, że implanty zębów zapobiegają zanikowi kości. Brak zęba może wywołać nieodwracalne zmiany, nie tylko zaniku kości, ale i rozsuwania się czy też pochylania pozostałych zębów. Z racji tego, że implanty zrastają się z kością, to zastępują zęby, które wcześniej znajdowały się na danym miejscu. Ostatecznie więc chronią przed powstawaniem wcześniej wymienionych skutków. W tego typu zabiegach są także stosowane lampy  które ułatwiają pracę lekarzy.

Brak skutków ubocznych

Ważne jest również to, że materiały z których wykonywane są implanty zębowe są dobrze przyswajane przez organizm. Oznacza to, że ich posiadanie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Oprócz tego, są one również bardzo trwałe. Często więc raz założone są w stanie służyć pacjentowi przez parę lat, a nawet przez całe życie. Wiele osób dlatego też decyduje się na zakładanie wielu implantów, zamiast całych protez.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz