TOP 10 komedii romantycznych

Kino sala
TOP 10 komedii romantycznych

WomenLifestyle prezentuje – TOP 10 komedii romantycznych

Przedstawiam Wam TOP 10 komedii romantycznych według mojego gustu. Przyznam szczerze, że nie jest to mój ulubiony gatunek, jednak mam kilka swoich perełek, które zawsze oglądam, gdy tylko pojawią się w telewizji. W większości są to klasyki i na pewno każdy z Was przynajmniej raz je oglądał.

  • Pretty Woman

Uwielbiam ten film, nie tylko za obsadę, ale także za tą nutkę pikanterii. Film opowiada o prostytutce, która dzięki swojej urodzie oraz naturalnemu wdziękowi zdołała rozkochać w sobie milionera i tym samym odmieniła swoje życie.

  • Notting Hill

Film opowiada o mężczyźnie, rozwodniku,  który jest właścicielem, niezbyt dobrze prosperującego antykwariatu z książkami podróżniczymi. Pewnego dnia do jego sklepu wchodzi bardzo sławna aktorka. Między nimi zaczyna coś iskrzyć, jednak to uczucie jest dość specyficzne. Miłość pomiędzy gwiazdą filmową, a przeciętnym człowiekiem, powoduje, że relacja ta jest pełna trudności zarówno materialnych, jak i kulturowych.

  • Igraszki losu

Jak dla mnie idealny film na zimowe wieczory. Tytuł sam w sobie jest bardzo intrygujący.  Film opowiada o kobiecie i mężczyźnie, którzy poznają się w trakcie szału świątecznych zakupów i od razu przypadają sobie do gustu.  Po spędzonym wspólnie wieczorze wpadają na szalony sposób. Ona zapisuje swój numer w książce, którą nazajutrz oddaje do antykwariatu. On natomiast zapisuje robi to samo na banknocie, który od razu wydaje. Uważają, że w ten sposób los pokaże czy są sobie przeznaczeni.

  • 50 pierwszych randek

Komedia romantyczna inna niż wszystkie. Bardzo wzruszający film, który pokazuje jak potrafimy się poświęcić dla wielkiej miłości. Opowiada on o młodym weterynarzu, który pewnego dnia poznaje dziewczynę i czuje, że to jest ta jedyna. Ona niestety cierpi na zanik pamięci. Nie pamięta poprzednich dni. Chłopak postanawia codziennie się z nią spotykać mając nadzieję, że ona w końcu go rozpozna.

  • Ja cię kocham, a ty śpisz

Film opowiada o losie kobiety, która sprzedaje bilety w metrze. Jest zakochana w swoim  stałym klientem, który nie ma o tym pojęcia. Pewnego dnia mężczyzna wpada pod pociąg, kobieta go ratuje. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie fakt, że po wypadku popada on w śpiączkę, natomiast rodzina mężczyzny bierze ją za jego narzeczoną.

  • Prosto w serce

Kolejny film z udziałem Hugh Granta. Tym razem gra on gwiazdę świata muzyki lat 80-tych. Jednak po latach świetności, jego gwiazda przygasła, śpiewa jedynie na festynach, itp. Pewnego razu młoda piosenkarka chce zaśpiewać z nim w duecie, prosząc go o napisanie tekstu piosenki. Idzie mu to bardzo opornie, aż do momentu gdy poznaje Sophie, która staje się jego inspiracją do stworzenia utworu. Kobieta jednak niechętnie podchodzi do współpracy z była gwiazdą muzyki.

  • Holiday

Kolejna świetna komedia romantyczna na zimowe wieczory. Opowiada ona o losach dwóch zranionych przez mężczyzn kobietach. Pewnego dnia poznają się w sieci i postanawiają zamienić się na dwa tygodnie swoimi domami. Zamiana okazuje się jednak strzałem w dziesiątkę.

  • Oświadczyny po irlandzku

Dnia 29 lutego w Irlandii istnieje tradycja, że kobiety mogą oświadczyć się mężczyźnie, który musi powiedzieć „tak”. Główna bohaterka, amerykanka postanawia skorzystać z tej tradycji i odwiedzić swojego wybranka, który akurat przebywa w Dublinie. Pogoda krzyżuje jej plany, jednak zdeterminowana kobieta prosi o pomoc irlandzkiego barmana.

  • Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia

Główna bohaterka jedzie do Londynu na ślub swojej siostry. Jest samotna, więc postanawia wynająć wysokiej klasy mężczyznę do towarzystwa, który w pierwotnym planie ma udawać jej narzeczonego.

  • Mój chłopak się żeni

Opowieść o dwóch bardzo bliskich sobie osobach, które kiedyś tworzyły parę, jednak po rozstaniu postanowili zostać przyjaciółmi. Wszystko było idealne, aż do momentu, gdy mężczyzna wyznaje, że się żeni…

Przedstawiłam Wam moje ulubione komedie romantyczne. Mam nadzieję, że znacie je i również darzycie je sympatią. Podzielcie się jakie są wasze ulubione filmy.

 

Pozdrawiam,

WomenLifestyle.pl