Remont mieszkania – jak urządzić łazienkę?

Remont mieszkania w mieście

Remont mieszkania kojarzy się zwykle z zamieszaniem w domu i dezorganizacją życia codziennego domowników. Efekt, jaki zamierzamy uzyskać będzie jednak w stanie zrekompensować nam trudne dni lub tygodnie życia w domowym chaosie. Remont łazienki może okazać się jeszcze trudniejszy niż remont kuchni czy salonu. A to dlatego, że łazienka jest miejscem niezbędnym nam do funkcjonowania i do wykonywania codziennych czynności higienicznych. Łazienka jest też miejscem, gdzie szczególnie powinniśmy zadbać o czystość i estetyczny wygląd. Dlatego tak ważne jest jej odświeżenie.

Moda w łazience

Jedni zabierają się za remont łazienki dopiero wtedy, gdy uświadamiają sobie, że odpada tynk, wychodzi pleśń lub po prostu stała się passe, niemodna i przypomina czasy PRL-u, bo faktycznie nie była odnawiana kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat. Są też i tacy, którzy, ślepo podążają za modą i zmieniają charakter i styl wnętrza wraz ze zmieniającymi się trendami, czyli prawie co roku. Warto znaleźć złoty środek i łazienkę odświeżać co kilka lat, by cieszyć się świeżością i higieną tego miejsca.

Moda króluje nie tylko na wybiegach, ale także w łazienkach. W zasadzie co roku pojawiają się nowe sposoby na aranżację łazienki. Podejmując się remontu, warto poznać, co jest aktualnie na topie, jeśli chodzi o wygląd łazienki. Nie musimy, rzecz jasna bezgranicznie się temu poddawać. Dzisiejsze projekty łazienek, stawiają przede wszystkim na funkcjonalność i praktyczność tego miejsca w mieszkaniu. Dlatego też dobrze jest zaznajomić się z aktualnymi trendami, które podpowiedzą również, jak np. sprytnie urządzić małą łazienkę, by czuć się w niej komfortowo.

W harmonii z naturą

Już od kilku lat w łazienkach gości styl inspirowany naturą. Modne stały się płytki do złudzenia przypominające drewno, beton, kamień, a nawet fakturę tkanin. Na czasie są też dodatki z drewna/kamienia lub imitujące drewno/kamień. Króluje nie tylko klasyczna biel, ale także brąz, beż, szarość i popiel. Wszystkie te stonowane kolory, dodają elegancji i estetyki wnętrzu. Dla uzyskania kontrastu, często widzimy zderzenie bieli z czernią lub grafitem. Wybierając klasyczne kolory bieli, czerni i szarości, możemy zaszaleć z dodatkami, które przyciągną uwagę i ożywią wnętrze. Mogą one być koloru zielonego, który również przywodzi na myśl naturę, mogą też być dowolnego, ulubionego koloru, dodającego wnętrzu energii.

Innowacyjne płytki ceramiczne

To, co jest absolutnym hitem w ostatnim czasie, to płytki 3D. Pozwolą one wprowadzić do łazienki powiew innowacyjności i nowoczesności. Decydując się na rewolucję 3D w postaci płytek ceramicznych, warto zastosować minimalistyczny styl w pozostałych dodatkach i meblach łazienkowych, zgodnie z zasadą „co za dużo, to niezdrowo”. Efekt 3D w łazience warto zastosować także wtedy, gdy wybiera się uniwersalne i stonowane kolory. Wtedy to struktura płytek będzie mogła stanowić jedyną i jakże oryginalną dekorację.

Łazienka to przede wszystkim miejsce, którego potrzebujemy do wykonywania codziennej toalety. Nie przebywamy w niej zbyt długo w ciągu całego dnia, lecz mimo to jej wygląd powinien być sprawą priorytetową, w stosunku do pozostałych pomieszczeń w domu, głównie ze względu na wymóg czystości, estetyki i higieny. Ponadto, łazienka jest też miejscem relaksu. To tutaj, po wyczerpującym dniu w pracy, można się zrelaksować i  rozluźnić mięśnie, zażywając ciepłej kąpieli. Dobrze więc, by odpowiadała naszemu charakterowi i stylowi, a nie jedynie obowiązującej modzie wnętrzarskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz