Remont mieszkania – jak się za niego zabrać?

remont cegla czerwona

Wiele osób planując remont mieszkania często nie przewiduje problemów jakie mogą nas napotkać w działaniach. Myślimy, że skoro wszystko teoretycznie wiemy, plus ewentualnie mieliśmy jakieś doświadczenie z remontowaniem mieszkania w praktyce to na pewno pójdzie nam jak z nut.

Rzeczywistość jednak pisze trochę inny scenariusz… Problemy z remontem są praktycznie nieuniknione. Często zdarzenia losowe mają wpływ na nasze prace, tworzą problemy, które pojawiają się nieoczekiwanie. Wszystkie niespodzianki często wychodzą na światło dzienne w momencie, w którym najmniej byliśmy przygotowani.

W takiej sytuacji należy rozważyć ingerencję jakieś działalności z zewnątrz zajmującej się remontami. Jest teoria, która mówi – lepiej zlecić pewne prace komuś niż zrobić coś samemu źle, a na koniec końców i tak zlecimy ją jakiejś ekipie remontowej.

Logistyka w takich sytuacjach, kiedy mamy przede wszystkim ograniczony budżet jest bardzo ważna. Nikt przecież nie chce zostawić remontu w połowie drogi, ponieważ budżet jaki mieliśmy sobie zaplanowany się wyczerpał. Natomiast ewentualne niespodzianki które nas napotkały uniemożliwiają nam zakończenie remontu mieszkania.

Złote rady ekip remontowych

Większa część z nas woli wszelkie prace typowo remontowe jednak zlecić jakiejś ekipie remontowej. Nie mając doświadczenia i większej wiedzy na temat prac, które należy wykonać w naszym remontowanym mieszkaniu musimy polegać na sugestiach ekipy, której zleciliśmy remont.

Bardzo dobrym pomysłem jest rozmowa przed jakimkolwiek rozpoczęciem prac z daną ekipą. Przedstawienie im naszej wizji efektu końcowego. Następnie wysłuchanie sugestii, planu działania danej grupy ludzi, która ma w przyszłości podjąć działania. Niektóre rozwiązania mogą dla nas być zbyt kosztowne – mowa tutaj o np. materiałach. W tym wypadku doświadczenie i wiedza ekipy remontowej będzie niezbędna. Na pewno doradzi optymalne rozwiązania, które pozwolą nam dotrzeć do efektu końcowego, będącego tym samym naszym celem. W miarę możliwości oczywiście, jeżeli są jakieś inne rozwiązania, ewentualność zastosowania innego materiału umożliwiającego nam zrobienie tego co chcemy. Ekipa remontowa na pewno będzie nam służyła pomocą w takich kwestiach.

Materiały… ile kupić, co zrobić z nadwyżką?

Kolejną bardzo ważną kwestią jest ilość materiałów potrzebnych do remontu. Oczywiście mamy tutaj dwie opcje – kupujemy sami lub zlecamy takie kupno ekipie, która będzie się zajmować remontem. W obu wypadkach należy pamiętać o tym, żeby kupować z głową. Co to oznacza? Wszystkie ekipy remontowe mają to do siebie, że biorą 15-20% więcej materiałów, nadwyżki, które umożliwią spokojne działania bez zbędnych stresów wiążącymi się z brakiem jakiegoś materiału.

Naszym zadaniem jest kupno ich, więc postarajmy się sprawdzić czy dany sklep budowlany zgadza się na ewentualny zwrot nadwyżki której nie wykorzystamy. Często można się spotkać z takimi sytuacjami gdzie oddajemy dane materiały i otrzymujemy 100% kwoty, którą wydaliśmy.

Powrót do kategorii dom  lub mapy strony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz