Pielęgnacja świeżego tatuażu

człowiek tautaż

Co oprócz przemyślanego wzoru? Pielęgnacja tatuażu – WomenLifestyle radzi!

Decyzja o zrobieniu tatuażu jest zwykle decyzją przemyślaną. Do studia tatuażu idziemy zwykle z konkretnym pomysłem i pełną świadomością, że ta ozdoba będzie nam towarzyszyć już zawsze. Dlatego równie ważna co pomysł i wykonanie jest pielęgnacja tatuażu.

Najważniejsza zasada – na tatuażu nie wolno oszczędzać. Niektórzy myślą, że nie warto iść do profesjonalnego studia, gdzie zapłacimy od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, podczas gdy kolega kolegi ma maszynkę do tatuażu, umie ładnie rysować i zrobi to za przysłowiowe „co łaska”. Jednak nie tędy droga. Warto zainwestować więcej pieniędzy i mieć pewność, że tatuaż (który ma nas zdobić przez całe życie) będzie wykonany przez doświadczonego profesjonalistę, bezpiecznym i sprawnym sprzętem, w higienicznych warunkach. Nikt przecież nie marzy o wyjściu z tatuażem i zakażeniem przez użycie nieodpowiednio zabezpieczonego sprzętu. Pielęgnacja świeżego tatuażu zaczyna się od jego porządnego wykonania. Dlatego nie ma co chować węża w kieszeni, lepiej dłużej oszczędzać i cieszyć się pięknie zrobionym tatuażem, niż wydać niewiele i żałować.

Po powrocie do domu z gotowym tatuażem, należy poświęcić mu odrobinę uwagi, żeby goił się prawidłowo. Nie wolno zapominać o tym, że jeszcze świeży jest po prostu raną na ciele. Dlatego tak ważna jest właśnie pielęgnacja tatuażu. Przez pierwsze kilka dni będzie wymagał dość częstego przemywania, do czego poleca się ciepłą wodę z szarym mydłem lub płyn do higieny intymnej (najważniejszy jest brak chemicznych zapachów i barwników). Przed zagojeniem, bardzo istotna jest też ochrona przed działaniem słońca oraz brudem. Przed opuszczeniem studia, tatuażysta poleci nam też krem, który będziemy nakładać regularnie na tatuaż do momentu, kiedy zacznie się złuszczać. Wtedy krem będziemy nakładać nieco rzadziej. Nie należy też w żaden sposób próbować przyspieszać procesu złuszczania, powinien on przejść naturalnie. Pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać złuszczonej warstwy. Świeżego tatuażu nie należy bez potrzeby dotykać, ani drapać, a przed i po zabiegach pielęgnacyjnych nie wolno zapominać o dokładnym umyciu rąk.

Przy pielęgnacji tatuażu ważne jest aby pamiętać, żeby nie był zanurzany na dłuższy czas w wodzie. Osobom ze świeżym tatuażem nie poleca się długich kąpieli, czy pływania. W okresie gojenia powinien wystarczyć nam szybki prysznic. Oczywiście nie wolno też przedwcześnie zdejmować opatrunku założonego zaraz po wykonaniu tatuażu. Przez okres gojenia się świeżego tatuażu należy zrezygnować z opalania i pływania. Niezastosowanie się do tych kilku zasad może spowodować nieprzyjemną infekcję, lub utratę koloru. Pielęgnacja tatuażu jest niezwykle ważna, a jeśli prawidłowo ją przeprowadzimy, będziemy przez lata cieszyć się wspaniałym wyglądem wybranego przez nas wzoru.

Powrót do kategorii uroda lub mapy witryny .