Jak nauczyć się tańczyć.

Nauka tańca

Jeśli chcesz poprawić swój wizerunek na zwykłej dyskotece to nie wiele potrzebujesz.  Musisz po prostu złapać odpowiedni luz i mieć wyczucie rytmu. Bez luzu nie będzie to dobrze wyglądać więc musisz przestać się przejmować tym co inni myślą na temat twoich ruchów.

Poczucie rytmu.

Dlaczego poczucie rytmu jest aż tak ważne? Czy zdarzyło Ci się pójść do klubu i widziałeś osobę która, może nie tańczy w jakiś sposób dobrze ale wszystko robiła pod muzykę? Każdy ruch był pod odpowiedni bit ? Bardzo ważne może być to osoba która zna tysiąc ruchów ale jeśli nie będzie tego robiła pod rytm to nie będzie to wyglądało dobrze.

Dzisiaj chcę abyśmy nad tym popracowali.  Stań sobie przed lustrem i włącz Twoją ulubioną melodię. Zrób to gdy nikogo nie ma w domu bo tylko wtedy poczujesz odpowiedni luz.  Zacznij praktykować bo bez tego nie będziesz miał rezultatów.

Nie ważne jakie ruchy wykonujesz ważne abyś robił to pod muzykę! Gdy idę do klubu nie myślę o tym jakie ruchy będę wykonywać tylko słucham tylko i wyłącznie muzykę i robię te ruchy pod muzykę.

To jest bardzo ważne abyś odróżnił uwagę nad słuszeniem muzyki  a nad słuchaniem. Jeśli będziesz tańczyć pod muzykę ( czyli ją słuchał ) to twoje ruchy będą płynne a co za tym idzie będzie to bardzo dobrze wyglądać.

Muzyka i taniec w klubach.

Bardzo często jest tak że muzyka w klubach nam odpowiada.  Jednak zauważamy że nasi znajomi lub inne osoby potrafią poruszać się do każdej rodzaju piosenki.  Te osoby robią to co dokładnie wcześniej pisałem. Po prostu znalazły odpowiedni rytm.

Nauka tańca w szkołach.

Na pewno nie raz zastanawiałeś się nad nauką tańca w  profesjonalnej szkole.  Przed podjęciem tego typu decyzji musisz sobie zadać pytanie jak ważne jest to dla Ciebie?  Aby nauczyć się bardzo dobrze tańczyć trzeba poświęcić temu bardzo dużo czasu. Jednak jeśli dla Ciebie priorytetem jest polepszenie swojego wizerunku na pobliskich dyskotekach to szkoła tańca nie jest Tobie potrzebna. Wystarczy co dziennie ćwiczyć w domu poczucie rytmu dodając przy tym coraz to nowe ruchy.

Taniec muzyki pop

Taniec i jego style

Taniec brzucha –  Ten rodzaj tańca wywodzi się z krajów bliskiego wschodu czy Afryki. Stereotypem jest to że wykonują go głównie kobiety. Fakt kiedyś tak było jednak moda się zmienia. Taniec brzucha zwany także tańcem orientalnym  jest obecnie formą do zaakceptowania zarówno przez Panów jak i Pań.

Taniec współczesny –  Początki powstania tańca współczesnego sięgają wieku 20.  To właśnie ten rodzaj jest najczęściej spotykany na Polskich imprezach.  Jest on bardzo przyjemny dla ucha dzięki czemu łatwiej nam jest się poruszać po parkiecie.

 

Taniec hip hop – Jest to taniec wywodzący się z ulicy. Jego cechą jest charakteru jest duża dynamika ruchów oraz nie kończąca się energia. Taniec hip hop jest przede wszystkim dla osób młodych. Głównie w przedziale wiekowym od 16 do 30 lat.

A Na koniec jaką lubię muzykę

Nie którzy z nas się nie uczą tylko relaksują. Jakie są moje ulubione utwory i jakiej muzyki lubię?  Osobiście słucham każdego gatunku muzyki jaki mi się nawinie. Po prostu jest piosenka. Spodoba mi się posłucham jej. Nie mam jakiś określonych preferencji  typu nie słucham gatunku np. muzyki poważnej .  ((np. symfonia, fuga, koncert), nie zalicza się zaś muzyki do tańca (np. polonez, walc) i muzyki filmowej. Jeśli utwór mi się spodoba po prostu go słucham.

Zwyczajnie uważam ,że nie lubię muzyki klasycznej czy rapu. Dlaczego ? Po prostu żaden kawałek jeszcze nie wpadł mi w ucho.

powrót do kategorii taniec lub mapy witryny .

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz