Krytyczne momenty w fotografii ceremonii ślubnej i weselenej

Fotografia śłybna zdjęcia fotografa

Jak ukazać najpiękniejsze momenty na fotografii z ślubu i wesela. Sporo ważnej wiedzy, istotnej z zakresu fotografii ślubnej postaram się w tym artykule przedstawić, wiedzy od strony fotografa. Zanim dana osoba podejmująca się danego zlecenia z zakresu fotografii weselnej i ślubu powinna się przygotować odpowiednio.

Kiedy krytyczne momenty się znajdują?

Ślub jest takim momentem, ponieważ nie można żadnego ujęcia powtórzyć. Przyjazd młodej pary, podpisanie dokumentów przed świadków, wejście do kościoła, liturgia, przysięga małżeńska, założenie obrączek, komunia, wyjście, życzenia, podjazd na wesele. Skupmy się jednak na trzech najważniejszych krytycznych momentach fotografii ślubnej .

Fotografia śłybna zdjęcia fotografa

Na początek rozmowa z celebransem, przysięga małżeńska i wyjście z kościoła.

  1. Rozmowa z celebransem – celebrans czyli ksiądz reprezentuje kościół, do robienia zdjęć w kościele trzeba posiadać licencję odpowiednią do robienia zdjęć. Można ją uzyskać, warto w Internecie poszukać jak.
  2. Przysięga małżeńska jest szybkim wydarzeniem, nie ma czasu na powtórkę, światło zazwyczaj jest bardzo słabej jakości. Warto przed tym wydarzeniem zapowiedzieć parze młodej, aby twarzami do siebie byli zwróceni, tak aby ukazali to gościom i fotografowi, a nie księdzu. Warto także z kamerzystą uzgodnić przed mszą, gdzie kto będzie stać, aby nikt sobie nie przeszkadzał w pracy.
  3. Wyjście z kościoła jest kolejnym momentem krytycznym– zamknięte drzwi kościoła czy szybkie przemieszczanie się pary młodej. Taka sytuacja wymaga od fotografa przygotowanie się na zmianę światła. W takim wypadku zaleca się parze młodej żeby spokojnie dała wyjść wszystkim gościom na zewnątrz. To da trochę więcej czasu fotografowi na przygotowanie się na odpowiednim wysokim poziomie.

Mam nadzieję, że te kwestie które starałem się poruszyć w tym artykule krótkim otworzy wasze umysły na inne szczegółowe kwestie przy planowaniu ślubu o których najprawdopodobniej do tej pory za bardzo sobie nie zdawaliście sprawy. Nie tylko kwestie związane z parą młodą czy gośćmi są ważne, ale również z osobami pracującymi przy danej ceremonii. Na naszym portalu polecamy sprawdzić inne artykuły związane z fotografem na ślub i na wesele.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz