Moja twarz w internecie, czyli jak zrobić fajne zdjęcie profilowe.

Zdjęcia z telefonem

Godzina przed lustrem i kolejne dwie przed obiektywem aparatu. Brzmi znajomo? Pewnie, że tak. Nie chodzi o nic innego jak o udane zdjęcie na portal społecznościowy. „Jak cię widza tak cię piszą” i tylko dlatego każdy z nas chce jak najlepiej wypaść. Nie robią tak wyłącznie panie. Panowie również godzinami układają włosy czy też golą trzydniowy zarost, bo to już najwyższy czas na zaktualizowanie zdjęcia. Profilówka jest bardzo istotna zwłaszcza na portalach randkowych. Im lepiej się wygląda, tym większe wzbudza się zainteresowanie. Na facebooku, czy instagramie chodzi przede wszystkim o polubienia. Dlatego każdy z nas zadaje sobie pytania, Co zrobić, by ludzie ujrzeli mnie w jak najkorzystniejszym świetle? Jak zebrać największą ilość”lajków”? Jak po prostu wyglądać ładnie?
Poniżej znajdziesz kilka porad…

Kumpel- fotograf

Masz to szczęście, że Zbyszek albo Dominika robią zdjęcia? Jeśli tak- wykorzystaj to. Udaj się z nimi na profesjonalną sesję i poproś o wykonanie kilku zdjęć portretowych. Oni, posiadając odpowiedni sprzęt (obiektyw 50-85 mm, blendę i te bardziej zaawansowane wyposażenie studia, jak tło oraz oświetlenie) będą w stanie stworzyć naprawdę zjawiskowe zdjęcie profilowe. Z ich pomocą mamy gwarancję sukcesu. Odpowiedni człowiek za obiektywem jest w stanie zdziałać cuda! Chyba że za Ciebie robi zdjęcia dron! Ale to już artykuł na inny temat ” fotografii lotniczej„.

Z serii- zrób to sam!

Zapomnij o zdjęciach w lustrze!! Owszem, wykorzystaj je, ale w inny sposób. Stań przed nim i zobacz, w jakiej pozie najlepiej wyglądasz- centralnie, a może z profilu? Opinia innych też będzie istotna.
To, czym robimy zdjęcie, ma ogromne znaczenie. Zdjęcie zrobione lustrzanką ma zupełnie inne walory niż takie, które pstrykniemy aparatem z telefonu. Korzystając z tego, co masz, poproś mamę, tatę albo kumpla o zrobienie paru fotek. Możesz też wziąć statyw albo ustawić aparat na stole i używając trybu samowyzwalacza stworzyć portret- nazwijmy go „bazą”. Korzystając z samowyzwalacza warto ustawić go na opcję z serią np.3 zdjęć- wtedy aż tak się nie nabiegasz :).

Trochę teorii..

Wybierz strój w barwach spokojnych, jasnych albo pastelowych. Bez względu na płeć dobrze jest upudrować twarz. Dzięki temu stanie się ona matowa, czyli atrakcyjniejsza.
Nie wahaj się pozować i powygłupiać przed obiektywem. Uśmiechem można zyskać więcej niż poważną miną!
Jeśli fotografujemy się na monotonnym lub jednolitym tle i uwagę chcemy skupić na sobie, to powinniśmy stanąć w kadrze centralnie (w przypadku zdjęć w orientacji pionowej), a w orientacji poziomej – centralnie lub w 2/3 kadru. Nie można zapomnieć o odpowiednim naświetleniu twarzy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby naturalne światło, dlatego warto zrobić zdjęcie przy oknie albo na dworze (wybierz odpowiedni krajobraz za tobą, który później warto rozmazać w programie do przeróbki). Jeśli natomiast decydujesz się na zdjęcie w pomieszczeniu, to najlepsza będzie jednokolorowa ściana spełniająca funkcję tła. Uważaj, by na drugim planie nie uchwycić czegoś dziwnego albo jakiegoś nieproszonego bohatera (chyba że będzie to Brad Pitt, wtedy śmiało rób całą serię!).

Efekty specjalne.

Gotowe zdjęcie- bazę- wystarczy lekko podrasować w programie do przeróbki. Nie musisz użyć do tego photoshopa. Picasa albo GIMP również się sprawdzą.
Klasyczna czarno-biała fotografia ma w sobie to coś, co przyciąga i intryguje. Takie zdjęcia są najczęściej określane jako te „najbardziej apetyczne”. Fotografie w stylu vintage albo zrobione polaroidem też wyglądają bardzo korzystnie. Można się bawić efektami bez końca. Picasa oferuje gotowe już opcje przeróbki, wystarczy tylko kliknąć i nie przesadzić z ustawieniami, a na pewno otrzymamy fajne zdjęcie profilowe.

Pokaż siebie!

Jesteś sportowcem, muzykiem albo podróżnikiem? Jako zdjęcie profilowe ustaw twoją fotografię z meczu, maratonu, koncertu czy wakacji. Zdjęcie ukazujące Cię w ferworze pracy pokaże, że jesteś człowiekiem o bardzo szerokich horyzontach. Twoi znajomi nie zawsze mają okazję zobaczyć cię w takiej odsłonie- pokaż im to! Artystyczna dusza na pewno zrobi wrażenie na odbiorcy.

Poczuj się atrakcyjnie.

Już wiesz, jak zrobić fajne zdjęcie profilowe? Pokaż siebie jak najkorzystniej. Odpowiednia profilówka wymaga trochę czasu i pracy. Przemyśl, jaki chcesz uzyskać końcowy efekt i do dzieła! Musisz czuć się komfortowo, a przede wszystkim atrakcyjnie- wtedy każde zdjęcie będzie mogło być twoim avatarem, nawet najzwyklejsze „selfie”.

Powrót do kategorii Fotografia lub do mapy strony .