Jak opalić się na brązowo?

słońce

Jak się opalić na brązowo? Szukasz pomysłu jak tego dokonać? Przeczytaj!

Każdego lata stajemy przed problemem, jak znaleźć skuteczny i niezawodny sposób na piękną, wakacyjną opaleniznę. Gdy już ją mamy staramy się, aby brązowy odcień skóry zatrzymać jak najdłużej. Współczesna wiedza na ten temat pomaga nam osiągnąć wymarzony odcień brąz, odsyłając nas do porad w prasie kobiecej i niezliczonych ilości artykułów, czy programów pomagających nam osiągnąć efekt opalonej skóry. Jeśli lubisz wzory na swojej skórze to brązowy kolor pomoże nam znakomicie pielęgnować tatuaż . Odrobina opalenizny potrafi zdziałać cuda. Warto o tym pamiętać.

Pierwszym, najbardziej popularnym sposobem jest oczywiście wykorzystanie w tym celu niezawodnej roli słońca. Jest to sposób najprostszy, ale trzeba pamiętać jednocześnie o niebezpieczeństwie, jakim jest zbyt długa i nieumiejętna ekspozycja, mogąca przysporzyć nam wielu kłopotów. Pamiętając, zatem o zasadach bezpiecznego opalania, do których zaliczamy obowiązek przestrzegania godzin opalania, stosowania odpowiednich filtrów słonecznych, właściwa pielęgnacja skóry przed i po opalaniu, dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów, będzie to idealny i przyjemny sposób na zdobycie pięknego, brązowego odcienia naszej skóry.

Drugą ważną i bardzo pomocną rzeczą jest odpowiednia dieta.

Dieta bogata przede wszystkim w warzywa i owoce, będące bogatym źródłem karotenoidów. Do takich zaliczamy zwłaszcza te warzywa, które mają czerwony, pomarańczowy i żółty kolor. Idealnym rozwiązaniem będzie codzienne picie szklanki świeżo wyciśniętego soku z marchwi. Już po kilku dniach nasza skóra nabierze pięknego, brązowego odcienia. Dieta bogata w karotenoidy jest alternatywą dla wielogodzinnego leżenia plackiem na słońcu i nie wiąże się z niebezpieczeństwami takimi, jak poparzenia słoneczne, czy udar. Kolejnym sposobem na piękną, brązową opaleniznę są produkty kosmetyczne. Zaczynając od kremów i balsamów brązujących, poprzez przeróżne kosmetyki w sprayu, olejki aż po samoopalacze. W drogeriach jest masa produktów, które każdy może sobie dobrać, uwzględniając oczywiście swój typ i rodzaj skóry.

Pamiętajmy, aby kosmetyki te miały właściwości silnie nawilżające, ponieważ w ten sposób utrwalimy bardziej opaleniznę, a zmarszczki się nie pojawią. Jeśli te sposoby okazałyby się dla kogoś nie dość wystarczające, a zależy mu na szybkim efekcie uzyskania brązowej skóry można zafundować sobie karnet do solarium, pamiętając jednocześnie o przestrzeganiu zasad bezpiecznego korzystania z takiej formy opalania.

Na koniec naszych porad

Radzimy zajrzeć także do aptek i sklepów zielarskich, gdyż można tam kupić różnego rodzaju suplementy diety w kapsułkach, czy tabletkach. Odpowiedni skład takich preparatów również pomoże zmienić odcień naszej skóry na wymarzony, wakacyjny brąz. Każda opalenizna jednak prędzej, czy później mija. Wówczas pozostają nam do wyboru odpowiednie kosmetyki do makijażu, typu bronzery. Umiejętnie stosowane pozwolą na uzyskanie efektu wypoczętego, zrelaksowanego i wakacyjnego wyglądu. Już teraz wiesz Jak opalić się na brązowo?

Powrót do kategorii uroda lub mapy witryny .