Idealny samochód dla kobiety – czyli jaki?

auto pomoc

Samochodami po polskich drogach porusza się już niemalże tyle samo kobiet, co mężczyzn. Producenci z branży motoryzacyjnej z roku na rok bardziej doceniają potencjał pań i coraz częściej biorą pod uwagę właśnie ich preferencje przy tworzeniu nowych modeli pojazdów. Jakie cechy powinien mieć samochód, za którego kierownicą zapragnie usiąść każda kobieta?

Bezpieczeństwo 

Pojazd powinien być przede wszystkim bezpieczny – zastosowanie rozbudowanego systemu poduszek powietrznych z pewnością będzie miało kolosalne znaczenie. Samochodem wyposażonym w poduszki przednie, boczne, kolanowe i kurtynowe interesuje się sporo kobiet – to właśnie dla nich bezpieczeństwo zarówno samego kierowcy, jak i przewożonego pasażera, którym często jest dziecko, stanowi priorytet. Kolejną istotną kwestią pozostaje bezpiecznie hamowanie – systemy EPS oraz ABS to równie istotne wyposażenie – wspomagają one kierującego, gdy samochód wpadnie w poślizg lub jest zmuszony gwałtownie zahamować. Ich rola w poruszaniu się zwłaszcza po niedoskonałych, krajowych drogach jest nie do przecenienia.

Pojemność

Kobiety z reguły są praktyczne – cenią sobie pojazdy, których pojemne bagażniki pomieszczą walizki spakowane co najmniej na weekendowy wyjazd
z rodziną lub kilka pojemnych toreb z zakupami. Równie ważne są schowki, których idealny samochód powinien mieć jak najwięcej. Zamykana półka po stronie pasażera powinna zmieścić wszelkie niezbędne drobiazgi, osobna kieszeń na okulary i wygodna podstawka na kubek z pyszną kawą – oto podstawowe wyposażenie wymarzonego pojazdu.

Wsparcie

Kobiety lubią czuć się bezpiecznie, szczególnie w niekomfortowych sytuacjach, a takie dosyć często przytrafiają się na drogach. W nowoczesnych samochodach, podczas stłuczki, w czasie której odpalone zostaną poduszki powietrzne –  system wsparcia połączony z nimi –  automatycznie nawiąże kontakt z centrum ratowniczym. Jeśli konsultant nie będzie mógł się porozumieć z kierowcą, wnioskując, że stracił on przytomność, natychmiast wyśle na miejsce służby medyczne. Samochód może być także wyposażony w przycisk alarmowy, który kierowca może nacisnąć, gdy jest świadkiem niebezpiecznej sytuacji podczas jazdy – co niezwykle istotne – lokalizacja pojazdu wykrywana jest w sposób automatyczny, bez konieczności opisywania przez świadka, miejsca, w którym się znajduje.

Dziecko

Samochód idealny powinien być przyjazny dla dziecka. Możliwość odłączenia zasilania poduszki powietrznej to podstawa, a system Isofix wykorzystywany do montowania fotelików dziecięcych, to obowiązkowa część wyposażenia każdego kobiecego samochodu.

Parkowanie

Kobiety pokochają samochód wyposażony w czujniki pozwalające bezpiecznie zaparkować nawet na zatłoczonym parkingu. Dodatkowe wyposażenie pojazdu w kamerę, monitorującą, co dzieje się wokół samochodu z pewnością będzie stanowiło kolejny atut.
W nowocześniejszych pojazdach występuje asystent parkowania, który potrafi sam wskazać kierowcy wolne miejsce, a później na nim zaparkować wykonując samodzielnie ruchy kierownicą. Podobnie z wyjazdem – kierowca ma za zadanie jedynie wciskać pedał gazu lub hamulca.

Idealny samochód dla kobiety to taki, który łączy wszystkie wymienione cechy. Nie zaszkodzi dołączyć do nich jeszcze jedną –  powinien być ładny. Tak po prostu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz