Fotografowanie ślubu i wesela

Zdjęcie ślubne panny młodej

Często wymagane jest zezwolenie fotografowania w kościele więc warto porozmawiać przed ceremonią z księdzem prowadzącym daną mszę (jest to w roli fotografa, ale jeżeli para młoda nie chce żyć w niepewności do ostatniej chwili to można wcześniej już wykonać ten krok kilka tygodni poprzedzając ślub i wesele). Po uzyskaniu zgody fotograf powinien starać się być kilka kroków przed panią młodą prowadzącą przez często ojca, czy inną bliską jej osobę do samego ołtarza. Powinno się podczas zakładania obrączek jak najlepiej ukazać fotografowi być jak najbliżej, aby mógł jak najlepsze ujęcia złapać (nie zawsze o tym młodzi pamiętają, więc tu już kwestia zaufania do fotografa).  Chwila w której obrączka jest wkładana na palec jest często najbardziej oczekiwanym ujęciem, trzeba w tym momencie być bardzo skoncentrowanym – Powa tutaj oczywiście o fotografie, ale i para młoda fajnie jakby nie ukrywała tego momentu.

Kościół

Wyjcie z kościoła pary młodej jest bardzo atrakcyjnym momentem. Fotograf powinien tryb seryjny włączyć gdyż goście mogą rzucać czy to kwiaty, lub jakieś inne przedmioty w górę w powietrze. Taka chwila niesie ze sobą dużo akcji, także bez seryjne wykonane zdjęcia powinny wszystko złapać. Zdjęcia już przed salą weselną są kolejnym etapem na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, całowanie chleba i tego typu tradycje trzeba starać się uchwycić, dlatego fotograf jeżeli chodzi o wesele powinien znaleźć się przed przyjazdem pary młodej.

Ludzie z doświadczenia i wiedzy innych fotografów nie lubią być na weselu fotografowani kiedy jedzą. Takie momenty najlepiej sobie delikatnie odpuścić i poczekać na pierwsze tańce, do momentu kiedy goście również wejdą na parkiet.

Zdjęcie ślubne panny młodej

Zdjęcia

Miejsce na zdjęcia grupowe – warto zadbać o taki kącik w którym będzie można wszystkich dobrze ustawić, tak aby było każdą osobę zainteresowaną braniem udziału w takiej fotografii było dobrze widać.

Fotograf profesjonalny na weselu nie powinien pić alkoholu. Oczepiny zaczynają się o północy, ale zabawy trwają zazwyczaj dużo dłużej. Z fotografem należy ustalić w umowie konkretne godziny, czy ma zostać tylko do oczepin czy np. jeszcze jedną godzinę. Fotografia ślubna na moim blogu to już codzienność. Zachęcam do zapoznania się z innymi zdjęciami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz