Fotografia weselna – portfolio

wesele ślub i panna młoda

Wszyscy sobie dobrze zdajemy, że bez kamerzysty to wesele jeszcze się obejdzie, ale bez fotografa już chyba nie koniecznie. Fotograf jest praktycznie jednym z najważniejszych podmiotów każdego Wesela. Niezależnie od wielkości wesela, organizatorzy nie wyobrażają sobie, by te najważniejsze chwile, momenty i konkretne sceny nie zostały uwiecznione na zdjęciach, fotografiach ślubnych.

Zastanowić się warto, jak więc wybrać odpowiedniego fotografa, czym należy sugerować się przy podejmowaniu wyboru?

Kluczem wydaje się być portfolio fotografa, fotografie jakie w nim znajdziemy, będą bardzo pomocne, ponieważ odpowiedzą nam na pytanie czy sami chcemy też coś podobnego mieć ze swojego ślubu i wesela. Wiadomo, że każdy ma inny gust i każdemu podobać się może inna kwestia, inny kadr. Najprawdopodobniej ze  wszystkich zdjęć udostępnionych przez fotografa na swojej stronie internetowej każdy znajdzie dla siebie coś co wpłynie pozytywnie na jego wybór jak i coś co może zadecydować o odrzuceniu danego fotografa.
Ważne jednak, aby organizatorzy zapoznali się z fotografiami, zapoznać się z jak największą ilością (nie zaszkodzi nigdy przejrzeć więcej niż za mało),przed wyborem konkretnego fotografa. Po zdjęciach bardzo często można też stwierdzić jakie dany fotograf ma doświadczenie, na co zwraca uwagę i w jaki sposób prezentuje dane ujęcia.

Wybór fotografa, to jak wybór na dziewczynę w przypadku chłopaka. Same zdjęcia to za mało, często trzeba jeszcze jednak zrobić krok do przodu i spotkać się z wybranym fotografem weselnym. Na spotkaniu takim powinno się otrzymać od fotografa odpowiedzi na wszystkie pytania , które dręczą młodą parę. Warto jednak zaznaczyć, że samo portfolio niestety nie jest decydującym kryterium przy wyborze.

Przebiegły fotograf

Dlaczego? Ponieważ każdy fotograf może być na tyle przebiegły i wyselekcjonować kilkadziesiąt najlepszych zdjęć do swojego albumu wrzucając je na swoją stronę www. W takim wypadku ciężko będzie nam powiedzieć z jakimi zdjęciami mamy tu i teraz doczynienia? Para Młoda wybierając więc fotografa powinna poprosić o pełne realizacje ślubu, jednego, dwóch, trzech, lub po prostu popytać się znajomych o ich doświadczenia z fotografami, może wystarczy tylko podpytać.
Każdemu właściwie udało się choć raz zrobić zdjęcie, które jest dobre, fajne i będą tacy, których ono zachwyci. Znający się na swoim fachu fotograf takich zdjęć będzie miał od groma, każde jego zdjęcie będzie tej samej jakości. Ważne więc, by widzieć stałość w jego zdjęciach – każde zdjęcie z reportażu jest dobre, a nie tylko co dziesiąte

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz