Fotografia ślubna – przygotowania do sesji ślubnej

Fotografia ślubna

Dla początkującego fotografa jest ważna współpraca jako asystent przy doświadczonym już fotografie. Fotografie mającym wiele lat lub ogromną liczbę wykonanych zleceń. Natomiast pierwsze, nawet bezpłatne dla budowy portfolia zlecenia warto robić wśród znajomych czy rodziny. Tego typu rozwiązanie spowoduje, że będzie możliwość sprawdzenia się już samemu w pracy jako samodzielny fotograf ślubny.

Kiedy już zobaczymy na czym polega ten biznes, praca, fotografia ślubna, kiedy dowiemy się jak zachowywać w czasie realizowaniu zlecenia, jak wyglądać, na co zwracać szczególną uwagę. Kiedy młody, często jeszcze nie doświadczony fotograf wie na czym to polega, warto jeszcze zainteresować się umową którą podpisuje się z klientem. Umowa to rzecz do której wiele fotografów przykłada mniejszą wagę, ale tu nie chodzi o kwestie zaufania do klienta czy wypracowanie sobie dodatkowych przywilejów. Np. paragraf o wykorzystaniu wizerunku pary młodej musi się znaleźć w umowie jeżeli masz zamiar w późniejszym terminie gdzieś na swojej stronie internetowej zdjęć do port folio. Warto również zaznaczyć w umowie paragraf o czasie wolnym w czasie zlecenia, by móc po prostu możliwość odpocząć. Czas na obróbkę zdjęć również powinien się znaleźć w umowie.

Fotografia ślubna

Reportaż ślubny

W reportażu ślubnym  nic nie dzieje się dwa razy. Trzeba do każdego momentu podejść bardzo skoncentrowanym, ponieważ nikt nie będzie w kościele danej sceny powtarzać dwa razy tylko na potrzebę zdjęć.

Zawsze warto być przygotowanym technologicznie, karty pamięci, laptop, aby w czasie rzeczywistym móc wszystko pod ręką, dwa obiektywy, lampa błyskowa plus dwie karty pamięci.

W tym ważnym dniu należy wtopić się w tło i nie przeszkadzać uczestnikom ceremonii i jej rodzinie. Fajnie jest nawiązać z klientem relacje, zdobyć jakieś zaufanie, żeby nie czuć się jak intruz wśród znajomych i innych gości.

Często mieszkania pary młodej, meble stoją nie tak jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. W takim momencie relacje z klientem i jego rodziną są bardzo ważne. Im lepsze będą tym więcej będziemy mogli ugrać tak ,aby kompozycja końcowa była jak najlepsza.

Mobilność jest bardzo ważna, bo jeżeli fotograf w Gdańsku nie posiada własnego auta to trzeba dołączyć się do samochodu, które jedzie jechać bardzo blisko, najlepiej zaraz bezpośrednio samochodu pary młodej. W takiej sytuacji będzie możliwość uwiecznić bramy które są bardzo często ustawiane na drodze młodej pary z kościoła do sali weselnej. Wiążą się z takimi sytuacjami bardzo często jakieś występy, które należy uwiecznić na fotografiach ślubnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz