Co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną

Rozowa kwalifikacyjna

Nie macie pomysłu co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną ?

W sieci roi się od poradników, co założyć na rozmowę o pracę, czy jak się zachowywać. Faktem jest, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Mało kto jednak zastanawia się, co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną. A jest to temat, którego nie powinno się omijać. Jest kilka rzeczy, które bezsprzecznie mogą przydać się w takiej sytuacji.

Najważniejszą rzeczą, którą należy zabrać ze sobą jest wydrukowane CV. Wiadomo, że rekruter zwykle ma przy sobie wydrukowaną wersję CV, które wcześniej wysyłaliśmy aplikując na dane stanowisko. Jednak na wszelki wypadek warto mieć własny egzemplarz i w razie potrzeby, pokazać go jeszcze raz rekruterowi. To może pomóc zrobić na nim dobre wrażenie i pokazać nasz profesjonalizm.

Warto mieć ze sobą notatnik i długopis

Poziom adrenaliny podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest wysoki i często nie pozwala dostatecznie skupić się na podawanych przez rozmówcę faktach. Po wyjściu często okazuje się, że nie pamiętamy kilku istotnych informacji, w tym nawet wysokości przyszłej wypłaty, czy adresu miejsca pracy (rozmowa kwalifikacyjna może odbywać się w innym miejscu). Dlatego dobrym pomysłem będzie zapisywanie wszystkich danych na bieżąco w czasie rozmowy.

Przydatną rzeczą może okazać się też niewielka ściąga

Ściąga na której zapiszemy sobie nazwę firmy i kilka zdań o tym, czym się zajmuje.  Informacje te powinniśmy zapamiętać jeszcze przed wyjściem z domu, jednak i tutaj silny stres nie jest naszym sprzymierzeńcem, więc taka ściąga jest zdecydowanie tym, co warto zabrać na rozmowę kwalifikacyjną – w razie potrzeby można rzucić na nią okiem przed samym wejściem, a dodatkowo sama świadomość posiadania jej przy sobie może podziałać uspokajająco.

Paniom z pewnością przyda się niewielka kosmetyczka z lusterkiem i podstawowymi kosmetykami.

Zawsze pewniej będziemy czuć się ze świadomością, że z makijażem wszystko jest w porządku, a w razie czego z możliwością jego szybkiego poprawienia. Tak samo warto zabrać na rozmowę kwalifikacyjną niewielki grzebyk lub szczotkę, by w razie niesprzyjającej pogody, móc szybko poprawić stan swojej fryzury.

Dobrym pomysłem będzie także zabranie niewielkiej butelki z wodą. Czasem może wręcz uratować nas, kiedy przed samym wejściem zaschnie nam w gardle. Jeśli to doda nam pewności, można też mieć przy sobie niewielką maskotkę, czy rzecz mogącą spełniać funkcję swojego rodzaju talizmanu, który sprawi, że poczujemy się lepiej, gdy tylko na niego spojrzymy. Może to być breloczek, element biżuterii, ulubiony długopis. Dowolna rzecz, która miło nam się kojarzy i pomoże w kryzysowej chwili przywołać pozytywne skojarzenia.

Kiedy wiemy już, co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną, warto pamiętać jeszcze, że kluczowe będzie także nasze pozytywne nastawienie. Nie ma sensu obawiać się najgorszego – na rozmowę o pracę powinniśmy iść przekonani o zbliżającym się sukcesie. To pozytywnie wpływa na naszą pewność siebie i postrzeganie nas przez otoczenie.

Artykuł sponsorowany przez biuro rachunkowe- pokazujący realia rozmów kwalifikacyjnych.