Ciekawe miejsca w Polsce na weekend

Flaga polski - mapa

Dokąd w wolnym czasie? Ciekawe miejsca w Polsce na weekend

Wraz z wiosną pojawiają się zwykle dylematy, co robić z wolnym czasem – spędzić weekend w domu? A może na imprezie? Kiedy jednak mamy już dosyć siedzenia na miejscu – warto wybrać się na wycieczkę po Polsce. Oto trzy ciekawe miejsca w Polsce na weekend:

  1. Trójmiasto

Gdańsk ze swoimi historycznymi zakątkami, nowoczesna Gdynia i imprezowy Sopot. A to wszystko otoczone z jednej strony lasem, z drugiej – morzem. Czy może być lepsze miejsce do spędzenia weekendu? W ciągu dnia warto wybrać się na zwiedzanie starszej części Gdańska. Nie obejdzie się bez spaceru ulicą Długą, zrobienia pamiątkowej fotografii czy zwiedzenia Bazyliki Mariackiej. Potem obowiązkowo spacer nadmorskim bulwarem w Gdyni, a wieczór w klubowych klimatach Sopotu. Miłośnikom wypoczynku na łonie natury przypadnie z pewnością do gustu Góra Gradowa i liczne szlaki turystyczne w okolicznych lasach.

  1. Warmia i Mazury

Mazurskie jeziora nie bez powodu znane są w całej Polsce. Odnajdą się tu przede wszystkim miłośnicy żeglarstwa. Weekend pod żaglami na jednym z najpiękniejszych polskich akwenów z pewnością będzie znakomitym odpoczynkiem. Jednak nie tylko żeglarze będą czuli się świetnie w tych okolicach. Wynajęcie domku na brzegu jeziora także może być znakomitym pomysłem. Szczególnie, że w okolicach jest wiele lasów idealnie nadających się na piesze wycieczki, a dookoła mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia, jak Wilczy Szaniec w Gierłoży, sanktuarium w Świętej Lipce, Olsztyn czy Frombork.

  1. Sandomierz

Wymieniając ciekawe miejsca w Polsce na weekend na południu Polski, najczęściej przychodzą nam do głowy takie miejscowości jak Kraków, Wrocław, Zakopane. Jednak jednym z ciekawszych miast południowej Polski okazuje się Sandomierz (miejscowość znana głównie miłośnikom telewizyjnych seriali).  To niewielkie położone nad Wisłą miasto zachwyca każdego, kto tam zawita. Przez miasto przebiega kilka szlaków turystycznych (m.in. szlak św. Jakuba i szlak Architektury Drewnianej), a w samym miasteczku, oprócz licznych atrakcji związanych z kręconym tam serialem „Ojciec Mateusz”, znajduje się też sporo interesujących obiektów. Warto zobaczyć  Bazylikę katedralną Narodzenia NMP, Ratusz, Bramę Opatowską, Dom Długosza z mieszczącym się tam Muzeum Diecezjalnym oraz Podziemną Trasę Turystyczną, na którą składają się liczne połączone ze sobą miejskie piwnice i składy.

To tylko trzy ciekawe miejsca w Polsce na weekend, jednak charakteryzujące się niepowtarzalnym i wyjątkowym klimatem (a także rozmieszczone w zupełnie różnych miejscach na mapie). Z całą pewnością warto je odwiedzić!